Teamet bag E. Marker A/S i Padborg. I Sverige forhandles alle vores produkter både til detail og professionelt brug af Ecoturf AB, der ejes 100 % af E. Marker A/S. I Norge forhandles vores gødningsprodukter af LOG AS.

Danmark (hovedkontor)

E. Marker A/S
Okslundvej 8, Bov
6330 Padborg
T: +45 74 67 08 08
F: +45 79 30 41 90
E: info@emarker.dk
www.emarker.dk

Sverige

Ecoturf AB
T: +46 (0)841 04 09 72
E: info@ecoturf.se
www.ecoturf.se

Norge

LOG AS
Nedre Kalbakkvei 88
1081 Oslo
T: +47 815 20 100
E: post@log.no
www.log.no

Virksomhedsoplysninger

CVR: 33188218
Bank: Sydbank A/S, 6200 Aabenraa.
Konto: 7910 0002016023.
Swift: SYBKD22.
Iban: 2679100002016023

Danmark


Carsten Marker, Direktør
E: carsten@emarker.dk
M: +45 40 59 74 67

Carsten har gennem mange år beskæftiget sig med rådgivning og salg af biologiske løsninger til golfbaner, fodboldbaner, haveanlæg samt private haver.


Susanne Marker, Bogholder
E: susanne@emarker.dk
M: +45 40 77 85 26

Susanne tager sig af den daglige administration og bogføring. Susannes stemme vil ofte være den første, du hører, når du ringer til os.


Bjarne Palsov, Salgschef
E: bjarne@emarker.dk
M: +45 40 17 72 22

Bjarne har arbejdet med salg og markedsføring i golfbranchen siden 1988. Bjarne har ansvar for salg af E. Markers brands til det danske marked.


Jan Kjær Rasmussen, Konsulent
E: jan@emarker.dk
M: +45 30 55 26 78

Jan er salgskonsulent for Sjælland og Sverige samt rådgiver over for danske kommuner. Jan er uddannet Groundsman.


Jens Peder Lilholt,
Konsulent
E: jp@emarker.dk
M: +45 30 80 64 88

Jens Peder har mange års erfaring fra den grønne branche og har ansvar for salg i Jylland.


Jesper Gade Nissen,
Marketing og salg
E: Jesper@emarker.dk
M: +45 30 80 92 01

Jesper tager sig af marketing og salgssupport fra kontoret. Jesper har i flere år beskæftiget sig med online markedsføring og digitalisering.

Sverige


Nicklas Åkesson, Konsulent
Ecoturf AB
E: nicklas@ecoturf.se
M: +46 073 301 51 00

Nicklas er salgskonsulent for havecentre i det sydlige Sverige samt rådgiver over for svenske golfbaner. Nicklas har været i havecenterbranchen i over 15 år.


Jan Kjær Rasmussen, Konsulent
Ecoturf AB
E: jan@ecoturf.se
M: +45 30 55 26 78

Jan er salgskonsulent for Sjælland og Sverige samt rådgiver over for danske kommuner. Jan er uddannet Groundsman.

Tyskland

Ole Fynsk
Ole Fynsk, Konsulent
E: ole@emarker.de
M: +49 1520 1422244

Ole er ansvarlig for det tyske marked og har mange års erfaring fra både salg og rådgivning.

 


Carsten Marker, Direktør
E: carsten@emarker.dk
M: +49 152 58493275

Carsten har gennem mange år beskæftiget sig med rådgivning og salg af biologiske løsninger til golfbaner, fodboldbaner, haveanlæg samt private haver.